Jestem trenerką oddechu metody Butejki oraz Tlenowej Przewagi. Z wykształcenia jestem magistrem psychologii, nauczycielem jogi oraz pilatesu.

Tematyką oddechu zajmuję się już od wielu lat, moja przygoda z oddechem zaczęła się w Irlandii - kiedy robiłam kurs instruktorski dla nauczycieli jogi i dowiedziałam się, że należy oddychać mniej, a nie więcej.

 

W tym samym czasie poznałam Patricka McKeown, który mieszkał w tym samym mieście co ja.  Patrick zaoferował mi tłumaczenie swoich książek na język polski. W ten sposób stałam się prekursorem metody Butejki i Tlenowej Przewagi w Polsce. Przetłumaczyłam kilka książek Patricka, między innymi: "Spokojny oddech, spokojny umysł""Zamknij usta oraz najnowszą książkę", "Atomic Focus".

 

Widzę w jak ogromny sposób oddech oddziałuje na nasze zdrowie. Trafiają do mnie rodzice z dziećmi, które stale oddychają przez usta, oraz osoby, które doświadczają ataków paniki czy niepokoju, astmatycy i sportowcy próbujący poprawić swoją wydolność. Czuję się uprzywilejowana będąc edukatorką i promotorką tak ważnego aspektu życia, który odpowiada zarówno za nasze zdrowie, odporność jak i poziom energii.

Poza oddechem zajmuję się także jogą, a w szczególności - aerial Jogą - czyli jogą na hamakach. Prowadzę w tej dziedzinie także kursy instruktorskie i łączę je z tematyką prawidłowego oddechu.

 

Zapraszam Cię serdecznie do zgłębienia tajników potencjału oddechu, bo naprawdę warto!

 

 

https://butejko.pl
 

https://www.facebook.com/butejko

 

Kręgi kobiece to miejsca, w których można spotkać wyjątkowe osoby, takie jak Ania. Wysportowana, szczuplutka, niezwykle miła, a przy tym konkretna. Mnie zainteresowała Jej osoba, a Anię permakultura, którą tworzymy wraz z Leszkiem, moim mężem. Ostatecznie połączyła nas Metoda Oddechowa Butejki, którą od 10 lat upowszechnia w Polsce. Zaprosiłam Anię do współpracy w Akademii, bo jest jedną z tych osób, którym zależy, aby prawdziwie wspierać zdrowie i życie innych ludzi. 

Anna Ryczek