Dlaczego propaguję Masaż Dotyk Motyla

Masaż Dotyk Motyla otrzymałam od koleżanki na warsztatach TRE®, gdzie pracowałam ze stresem, traumą i wypartymi emocjami. To doświadczenie spowodowało, że natychmiast zapisałam się na szkolenie z Łagodnej Bio-Energetyki dr. Ewy Reich, zaciekawiona niezwykle zadziwiającym i odkrywczym dla mnie działaniem subtelnego dotyku.

W moim przypadku było ono niemal natychmiastowe. Od dwóch dni pracowałam z ciałem uwalniając je od napięć. Myślę, że dlatego moja reakcja mogła być aż tak błyskawiczna. Do dzisiaj śmiejemy się z Moniką, że byłam jej najszybszym sukcesem terapeutycznym.

Otrzymałam jedynie kilka ruchów, a te wykonane wokół oczu zaowocowały przepływem emocji, które  były realne, ale jakby nie z tego momentu. Były zblokowane w moim ciele i wiązały się z przeszłością. Poczułam niesamowitą moc dotyku wypływającego z łagodności.

Kilka ruchów wystarczyło, abym zdecydowała się pogłębić temat pracy z trauma pierwotną. Potem zaczęłam popularyzować Masaż Dotyk Motyla organizując w Akademii  Inspiracji i Akademii Dobrego Życia pobyty z warsztatami rozwojowymi dla rodziców z dziećmi.

W nauce Masażu Dotyk Motyla pomagam zarówno dorosłym jak i dzieciom. Dzieci chętnie masują swoich rodziców, dzięki temu, z mniejszym oporem pozwalają się później dotykać. Dotyczy to również dzieci z dotykową nadwrażliwością sensoryczną.

Kiedy dziecko wie, że ma wpływ na masaż, który może być w każdej chwili przerwany na jego życzenie, to najczęściej wystarcza, aby poczuł się bezpiecznie i wtedy przyzwala na dotyk. 

Mam poczucie, że wspierając naukę pięknego Masażu Dotyk Motyla, pomagam dzieciom i dorosłym w doświadczaniu najlepszej formy łagodności, jakiej potrzebujemy do życia. Jestem chyba niepoprawną marzycielką, bo marzy mi się taki świat pełen prawdziwej łagodności.

W dzisiejszym świecie brakuje nam łagodności.

A przecież jest ona,

najbardziej pożądanym sposobem kontaktu.

Pozwala na zaufanie i powierzenie.

Przywraca poczucie bezpieczeństwa

i dodaje mocy do działania.

Rozpuszcza nasze obronne postawy

i otwiera nas na przepływ prawdziwej miłości.

Warsztaty  - nauka Masażu Dotyk Motyla

Więcej artykułów na temat Masażu Dotyk Motyla

Inne artykuły