Odzyskuj i wzmacniaj kontakt z intuicją

Każdego dnia podejmujemy decyzje. Od tych najprostszych i rutynowych, po te wielkiej wagi, związane z naszym zdrowiem, czy też przyszłością. 

Szukamy najlepszego rozwiązania, aby rozwiać swoje wątpliwości. Sprawdzamy, czytamy, porównujemy. Doświadczamy natłoku wiedzy, która często jest pełna sprzeczności. To potęguje w nas frustrację i zagubienie.  Aby czuć się bezpiecznie potrzebujemy zaufać swoim wyborom. Miotamy się więc pomiędzy głosem serca, a argumentami umysłu.

W życiu często odczuwamy wewnętrzną potrzebę, aby za czymś podążyć, do kogoś zadzwonić, coś zrobić, albo też czegoś zaniechać. Pojawia się jakaś myśl, obraz, odczucie w ciele, pewność, która ma rację. Doświadczamy połączenia z jakąś większą mądrością, która nas prowadzi. Prowadzi nas pewnie, krok, po kroku. To nasza intuicja. Niestety często ją gubimy.

Aby nie gubić intuicji 

potrzebujemy wyciszyć umysł,

i nawiązać kontakt z ciałem,

zaufać sobie i jej prowadzeniu.

Intuicja jest darem.

Łączy nas z mądrością większą niż ta, dostępna naszemu rozumowi.

Intuicja to mądrość zapisana we wszechświecie.

Jest głosem podszeptu, przeczuciem.

Ma w sobie zdolność przewidywania i twórczą wyobraźnię.

Jest „zdolnością rozumienia czegoś od razu,

bez konieczności świadomego rozumowania.”

Zwana jest również szóstym zmysłem.

Arno Stern w książce „Mój ojciec, mój przyjaciel” w pierwszych słowach napisał:

„Mój ojciec był przenikliwym człowiekiem i zwykle kierował się intuicją. Tak naprawdę nigdy nie wiedzieliśmy dlaczego decydował się na dany krok. To, co robił, nie było efektem jego dłuższych przemyśleń, ponieważ najczęściej znał odpowiedź, zanim pojawiło się pytanie.”

W chaosie dnia codziennego, tej wiecznej krzątaninie, w której nasze rozbiegane myśli ciągle wybiegają do przodu lub rozpamiętują przeszłość, utraciliśmy naturalną łączność z intuicją. 

Potrzebujemy odzyskać do niej dostęp, zauważać ją i wzmacniać, aby korzystać z jej dobrodziejstw. Aby służyła naszemu życiu i życiu innych.

Ten opis najlepiej odzwierciedla

dla mnie to, czym jest intuicja. 

Skąd wziąć pewność,

która wniesie w nasze życie spokój i zaufanie? 

No właśnie, to najlepszy moment, aby odpuścić dalsze poszukiwania i powierzyć je intuicji. Każdy z nas jest nią obdarowany. To nasza wewnętrzna mądrość. Przynosi odpowiedzi, które mogą przeczyć rozumowi, ale gdy się pojawiają nie budzą wątpliwości. Mają w sobie pewność, spokój i ufność. 

Gdy intuicja

staje się drogowskazem naszego życia

wspieranym przez rozum,

zaczynamy kroczyć lekko i pewnie.

Ufając przestajemy stawiać życiu opór,

odzyskujemy radość, spokój

i wewnętrzną harmonię.

Potrzebujemy zacząć czuć się bezpiecznie ze swoimi wyborami, odczytywać sygnały płynące z naszego ciała, zanim zagłuszymy je racjonalizmem i działaniami. 

Alberta Einsteina, który świadomie korzystał  z intuicji podsumował to w słowach:

„ Z intuicją się nie dyskutuje. Intuicja wie. Mózg myśli, że wie”

Poznaj kolejne filary Akademii

Uwalniaj ciało od blokad

Przywracaj radość dziecka

Żyj mocą łagodności